Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler BİR SAVCILIK KLASİĞİ: Tanık Yine Hazır Edilemedi..!

BİR SAVCILIK KLASİĞİ: Tanık Yine Hazır Edilemedi..!

Published on 23/12/2013 in Haberler

 

Savcılık Tanığını Yine Hazır Edemedi

 

14:00’a Tayinli Olan Dava Zamanında Başlamadı

 

Mahkeme Davayı 9 Ocak 2014 Tarihine Erteledi

 kthy_siddet-2

19 Temmuz 2011 tarihinde KTHY binası önünde gerçekleştirilen ve R.T.Erdoğan’ın protesto edildiği gösterilerde gözaltına alınan 6 eylemci hakkındaki davaların bugünkü duruşması tanık dinletilemeden ertelendi.

Bir önceki celsede Savcılığın tanığı olarak dinlenen Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şube Amiri Ali Adalıer’in şahadeti esnasında bahsettiği “müdahale emrinin Pervin Gürler tarafından kendisine verildiği” beyanı üzerine bugünkü duruşmada Savcılık tarafından tanık olarak Pervin Gürler’i getirtmesi bekleniyordu. Ancak Savcılık yine tanığını hazır edemediği için Mahkeme duruşmayı yapamadan davayı  9 Ocak Perşembe gününe saat 14:00’a erteledi.

 

Savcılık, Mahkeme Tarafından İkaz Edildi

Öncelikle saat 14:00’a tayinli bulunan dava, 40 dakika bir gecikme sonucu başlayabildi; ancak bu sefer de Savcılığın tanık olarak hazır etmesi geren Pervin Gürler’in, toplantısı olduğu gerekçesiyle hazır edilemediği beyanı üzerine Mahkeme de Savcılığa böyle bir gerekçenin kabul edilebilir olmadığı hususunda ikazda bulundu. Devamla da davanın duruşmasını bıraktığı 9 Ocak tarihinde ise mesainin uzun olmasından ötürü öğleden sonra bu sadece bu davanın duruşmasına devam edeceğini ve de bu amaçla da Savcılığın ilgili güne kadar birden fazla tanığı hazır etmesini istedi.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments