Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler Kara Çarşaf Davası’nda Erteleme – ELCİL: Davalar Siyasi ve Ankara Merkezlidir..!

Kara Çarşaf Davası’nda Erteleme – ELCİL: Davalar Siyasi ve Ankara Merkezlidir..!

Published on 09/01/2014 in Haberler

foto

Bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin gündeminde bir başka siyasi dava vardı. KTÖS yürütme ve yönetim kurulu üyelerine karşı açılan “Kara Çarşaf Davası”nın bugünkü celsesinde duruşma yapılamadan 23 Ocak 2014 tarihine tehir edildi. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin gündeminde bulunan ve 19 temmuz tarihinde KTHY önünde yaşanan olaylarla ilgili davanın duruşmasının devam etmekte olduğu ve de daha önceden 09.01.2014 tarihine duruşmaya devam edilmek üzere bırakıldığını söyleyerek davayı erteledi.

Dava öncesi bir basın açıklaması gerçekleştiren KTÖS Genel Sekreteri Şener Ercil, bu davaların siyasi olduğunu ve arkasında TC devleti olduğunu aktardı.

Yakın zamanda başbakanlık bahçesine kazık dahi atıldığını fakat polisin herhangi bir dava açma ihtiyacı hissetmediğini hatırlatan Elcil, Kara Çarşaf davasından yargılanan sendikacı ve sendika üyesi öğretmenlere ise Elçilik bahçesine kara çarşaf atmaktan dava açıldığına dikkat çekti.

Bu davanın tıpkı aynı gün görülmekte olan 19 Temmuz davası gibi TC devleti merkezli siyasi bir dava olduğunu belirten Elcil, bu davaların eylemcileri yıldırma amacı güttüğünü, fakat başarılı olamayacağını, mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini söyleyerek sözlerini noktaladı.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments