Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler Savunma’dan Ara Hitap: Ortada Dava Yok..!

Savunma’dan Ara Hitap: Ortada Dava Yok..!

Published on 17/04/2014 in Haberler

slider

Savunma’dan Ara Hitap: Ortada Dava Yok..!

“Kara Çarşaf Davası”nın Duruşmasına Devam Edildi.

Dava, 30 Nisan 2014 Tarihine Ertelendi.

 

KTÖS yürütme ve yönetim kurulu üyelerinin yargılandıkları “Kara Çarşaf” davası bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin gündemindeydi.

İddia Makamının tüm tanıklarının dinlenmesinin ardından Sanık eylemcilerin avukatı tarafından Mahkeme’ye hitapta bulunuldu. Mahkeme davayı 30 Nisan 2014 tarihine erteledi.

 

Av.Polili: Sanıkları Savunmaya Çağırmayı Gerektirecek Dava Yok”.

Savcılığın eylemciler aleyhindeki ithamlarının ispat etmek amacı ile Mahkeme huzuruna çıkarttığı tüm tanıkların şahadetleri tamamlandıktan sonra söz alan Polili Mahkeme’ye hitapta bulundu.

Polili hitabında, Mahkeme’nin huzurundaki davanın Sanıkları savunmaya çağırlmasını gerektirecek bir dava olmadığından bahsetti. Ve devamla Polili, Savcılık makamı tarafından müvekillerinin aleyhine getirilmiş bulunan davalardaki ithamların sanık pozisyonundaki eylemciler tarafından gerçekleştirildiğine dair herhangi bir şahadetin sunulmadığının altını çizerek “No Case” yani “sanıkların savunmaya çağırılmasını gerektirecek bir davanın olmaması” iddiası ile Mahkeme’den müvekillerinin beraat ettirilmesini talep etti.

foto

Savcılık, Savunmanın Hitabına Cevabını Bir Sornaki Celse Verecek.

 Savunma avukatı Öncel Polili tarafından Mahkme’ye yapılan No Case hitabının ardından söz alan İddia Makamı, No Case müracaatına cevap verebilmek amacıyla Mahkeme’den süre talep etti. Mahkeme de davayı Savcılığın cevabının dinlenmesi ve de ardından sanık eylemcilerin savunmaya çağırılıp çağırılmayacağını karara bağlayabilmek üzere 30 Nisan 2014 tarihine erteledi.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments