Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler 19 Temmuz KTHY Davası’nda BERAAT KARARI Verildi.

19 Temmuz KTHY Davası’nda BERAAT KARARI Verildi.

Published on 08/09/2014 in Haberler

19temmuzeylem17

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin gündeminde olan ve 3 yıla yakındır duruşması devam eden Tayyip Erdoğan’a karşı KTHY önünde gerçekleştirilen protestolar sonucu haklarında dava açılan 6 eylemcinin yargılandığı davanın Kararı bugün okundu.

 

Yargıç Hale Ahmetraşit tarafından okunan kararın neticesinde haklarında “Polisi Görevinden Men” ve “Polisi Darp” şuçlamaları getirilen 6 eylemci suçsuz bulunarak BERAAT ettirildi.

 

Hatırlanacağı üzere, 19 Temmuz 2011 tarihinde Tayyip Erdoğan’ın adamıza gelişi sırasında, Ankara’dan dayatılan politikaları ve Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıslı Türklere yönelik hakaretlerini protesto ederken batırılan KTHY önünde polis tarafından darp edilerek gözaltına alınan 6 eylemcinin davası 3 yıla yakın bir süredir Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde devam etmekteydi.

 

Bir çok tanığın Mahkeme huzuruna çıkarak şahadet verdiği dava, kararın açıklanacağı gün olarak bugüne saat 14:00’a ertelenmişti. Yargıç Hale Ahmetraşit’in huzurunda dinlenen davada yargılanmakta olan 6 eylemci hakkında BERAAT kararı verildi.

 

Verilen BERAAT kararı neticesinde, ilerici ve duyarlı kesimlerin takip ettiği toplumsal muhalefete yönelik bir davada daha yargılananlar SUÇSUZ bulundu.

 

Not: Karar Duruşmasının detaylarını siteden takip edebilirsiniz.

 

HABER: yargilaniyoruz.org

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments