Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Davalar BARIŞ SEL POLİS DEĞİLMİŞ!!

BARIŞ SEL POLİS DEĞİLMİŞ!!

Published on 09/02/2015 in Davalar, Haberler
IMG_2291
Polis provakasyonu davasında 9 Şubat tarihinde gerçekleşen duruşma savcılığın getirdiği “polisi darp suçlaması” geri çekildi ve müşteki Barış Sel’in adının önündeki “Başmüfettiş”  ibaresi kaldırıldı.
Hatırlanacağı üzere batırılan KTHY’nin eski çalışanı Tarkan Atakan, 7 Nisan 2011’de sendikaların çağrısıyla gerçekleşen 3. Toplumsal Varoluş Mitingine katılmış eylem sırasında sivil giyimli kişiler kitle içerisinde provakasyon yaratmış ve eylemde gerginliğe neden olmuşlardı. Bundan 3 yıl sonra ise şaşkınlık yaratıcı bir şekilde eylemci Tarkan Atakan aleyhine “polisi darp ve görevinden men” suçlamasını da içeren bir dava getirilmişti.
Gerçekleşen duruşmada sanık eylemci Tarkan Atakan’ın avukatının polisi darp suçlamasını kabul etmeyeceklerini çünkü müştekinin polis olmadığını belirtmesi üzerine, savcılık “polis darp” suçlamasını geri çekeceğini ve davadaki “Başmüfettiş” ifadesini çıkaracağını beyan etti.
Bunun üzerine ise dava bu şekilde tadil edilerek kabul edildi. Sanık eylemci Tarkan Atakan’ın gerekçeleri ve hafifletici sebeplerini sunabilmesi için ise dava  11 Şubat 2015 tarihine ertelendi.
 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments