Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler Afiş Asma Davası Geri Çekildi..!

Afiş Asma Davası Geri Çekildi..!

Published on 23/03/2015 in Haberler

image_1427031418995

Yargilaniyoruz.org sitesinden geçen hafta içinde duyurduğumuz ve 5 yıl sonra tebligatı yapılabilen Afiş Asma Davası bugün Savcılık tarafından geri çekildi.

14 Ağustos 2010 tarihinde gerçekleştirilen “Anti-Militarist Barış Harekatı” etkinliğinin duyuruları kapsamında dereboyu bölgesinde afiş asan YKP üyesi Nevzat Hami ve Baraka Kültür Merkezi aktivisti Sabih Benzetsel aleyhine dava açılmış ve tebligatı yapılamayan bu davanın tebliğ işlemleri davanın açıldığı 2010 senesinden tam 5 yıl sonra yapılabilmişti.

Haklarında getirilen davayı kabul etmeyen Nevzat Hami ve Sabih Benzetsel’in davası bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin gündemindeydi.

İlk duruşması bugün gerçekleşen davanın başında savunma avukatı Öncel Polili tarafından Mehkemeye ‘zamanaşımı’ itirazı ileri sürülerek bunun yanında ise müvekkillerinin aleyhine getirilen ithamların dava konusu olayı suça bağlayacak yasal mevzuat olmadığı beyan edilerek davanın görüşülmeden bu safhada iptal edilmesi talep edildi.

Avukatın beyanı üzerine ise kısa bir süre talep edip durumu değerlendiren Savcı, duruşma tekrar başladığında savunma avukatının beyanına katılarak davanın geri çekilmesi için Mahkeme’den izin istedi. Yapılan beyanların ışığında ise yargıç iki eylemci aleyhine getirilen davayı geri çekerek iptal edilmesine karar verdi.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments