Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler “108 TL’lik Kasti Hasar” Davası’nda Savcılık 8 Aydır Tanıklarını Hazır Edemiyor..!

“108 TL’lik Kasti Hasar” Davası’nda Savcılık 8 Aydır Tanıklarını Hazır Edemiyor..!

Published on 29/09/2015 in Haberler

 

image_0

Batırılan KTHY eski çalışanı Tarkan Atakan aleyhine, 2010 yılında KTHY binasının camını kırdığı ve Kıbrıs Türk Hava Yolları’na 108TL’lik hasar verdiği iddiasıyla 2015 yılının Şubat ayında dava açılmıştı. Polis’in, iddia edilen olayın üzerinden beş yıl geçtikten sonra davayı açmış olması bir yana, Savcılık davanın açılmasından bu yana 8 ay geçmesine rağmen halen tanıklarını hazır edemedi. 29 Eylül Salı günü görüşülen davada, savunma, duruşmaya hazır olduğunu ve müvekkilinin artık yargılanmak istediğini beyan ederken, savcılığın tanıklarının anons edilmesi ve hazır bulunmamaları üzerine dava 20 Ekim tarihine ertelendi. Mahkemenin, ertelemelerle sanığın mağdur edilmemesi gerektiğini de vurguladığı dava hakkında Tarkan Atakan’ın, www.yarglaniyoruz.org haber sitemize aktardığı görüşleri şöyle:

tarkan foto kthy

“KTHY’nin batırılmasından sonra gerek manevi gerekse maddi olarak hasar gören bizleriz. Göç Yasası altında maaş alan birinin sık sık mahkemeye gitmeye mecbur bırakılması, hem boşuna masraf yaratmakta hem de zaten az olan izin hakkım tükenmektedir. Bu gerçeğin Savcılık tarafından da bilinmesine rağmen halen daha tanıkların hazır edilmemesi, duruşmanın bir türlü başlayamaması, suçlu olduğum kanıtlanmadan fiilen cezalandırılmam anlamına geliyor. Bu da hiç bir adalet anlayışına sığmaz. Zaten gerçek adaleti arayacaksak, 108 liralık camın kırılmasında değil, milyon dolarlık Kıbrıs Türk Hava Yolları’nı batıranların yargılanmasında aramamız lazım.”

Hatırlanacağı üzere bu davanın masrafları için Baraka Kültür Merkezi müzik topluluğu Sol Anahtarı bir dayanışma konseri düzenlemiş ve siyasi davalara duyarlı kişilerin de  katkılarıyla dava masrafları karşılanmıştı. Dayanışma için toplanan paranın fazlası ise başka siyasi davalarda kullanılmak üzere Baraka, DAÜ-SEN ve KTÖS’ün ortaklaşa açtığı “yargılanıyoruz” hesabına yatırılmıştı.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments