Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler KTHY Kasti Hasar Davası’nda İki Tanık Daha Dinlendi

KTHY Kasti Hasar Davası’nda İki Tanık Daha Dinlendi

Published on 10/03/2016 in Haberler

 image_0

KTHY’nin özelleştirilmesi sürecinde gerçekleştirilen eylemlerde, KTHY binasının camını kırarak 108 TL kasti hasara uğrattığı iddiası ile KTHY eski çalışanı Tarkan Atakan’a açılan davanın duruşmasına bugün kaldığı yerden devam edildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde 12 Şubat tarihinde ilk duruşmasına başlanan davada İddia makamı bir tanık dinletmiş ve Mahkemeye yedi adet fotoğraftan oluşan bir albüm emare sunulmuştu. Sunulan albümde yer alan fotoğrafların beşinde KTHY binasının camının kırılmış resimleri ve diğer ikisinde ise de eylem çadırının orada bulunan ve hasar almış olan bariyer yeralmaktaydı.

Mahkeme tarafından iki kez yoğunluk nedeni ile ertelenen davanın duruşmasına 10 Mart tarihinde bugün, kaldığı yerden devam edildi.

 

image_0

 

İddia Makamı İki Tanık Dinletti

Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzurunda duruşması devam eden davada İddia Makamı Sıdıka Ünüvar ile Ferah Yüksel’i tanık olarak dinletti.

İlk olarak tanık kutusuna giren Sıdıka Ünüvar şahadetinde,  Yusuf Paralik Co. LTD’de çalıştığını, o gün KTHY binası önünce yaşananlardan sonra bazı polislerin kendisinin çalıştığı iş yerine gelerek üç farklı ölçüdeki cama ilişkin fiyat istediklerini, kendisinin de verilen ölçülerdeki üç cam için fiyat verdiğini söyledi. Savunma Avukatı tarafından sorulan “gelen polisleri tanıyor muydunuz?” sorusuna ise tanımadığını söyleyerek cevap verdi.

Bu tanığın şahadetinin ardından ise İddia Makamı, KTHY’de maliye işleri ile iştigal eden Ferah Yüksel’i tanık kutusuna çağırdı.

 

Ferah Yüksel: “Cama tekme atan yeşil tişörtlü birini gördüm”

İkinci tanık olarak şahadet veren Ferah Yüksel ise şahadetinde özetle, Girne’de özel ofisinde Muhasip/Murakıp işi ile uğraştığını, o dönemde KTHY’de Maliye işleri ile ilgilendiğini, Sanık Tarkan Atakan’ı tanıdığını, eylem günü KTHY binasının önünün kalabalık olduğunu, kendilerinin Yönetim Kurulu’nun çağrısı üzerine toplandıklarını ve toplantıda aldıkları kararları personele KTHY binasında yer alan mesaj programından bildirmek üzere KTHY binasına gittiklerini, alınan karar doğrultusunda KTHY’de çalışmaya devam etmesi öngörülen ve ödenekli olarak izinli olduğuna karar verilen personellere mesaj atıldığını, bu esnada gürültü duyduklarını ve iki camın kırılmış olduğunu gördüklerini belirtti. Devamla, camlardan birinin, bina içerisinde gördüğü pet şişe ile kırılmış olabileceğini, diğer camın ise yeşil tişört giyen biri tarafından ayak darbesi ile kırıldığını söyledi ancak yeşil tişört giyen kişinin kim olduğunu kalabalıktan dolayı göremediğini belirtti.

İddia Makamı,  bugün dinlettiği ikinci tanığın ardından hazırda başka tanığının bulunmaması nedeni ile duruşmanın bir başka güne ertelenmesini talep etti.  Mahkeme ise davayı, duruşmaya kaldığı yerden devam edilmek üzere 17 Mart 2016 tarihine Saat 15:00‘a erteledi. Duruşma için verilen günde İddia Makamı tarafından Mahkemeye iki tanık daha dineltilecek. Tanıklardan biri olay anındadaki görüntüleri içeren bir CD’yi sunacak, diğer tanık ise de söz konusu görüntülerin tab edilmesini sağlayan kişi olacak.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments