Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler KTHY Davası’nda Emare Olarak Görüntüler Sunuldu

KTHY Davası’nda Emare Olarak Görüntüler Sunuldu

Published on 18/03/2016 in Haberler

image_0

Geçtiğimiz hafta duruşmasına başlanan KTHY Kasti Hasar Davası’na  17.03.2016 tarihinde devam edildi. Geçen celsede iki tanık dinleten İddia Makamı, son celsede iki tanık daha dinleterek olay anında çekilen görüntülerden oluşan bir adet DVD ile bu görüntülerden tab edilen bir fotoğraf albümünü Mahkeme’ye emare olarak sundu.

 

DVD’nin sunulmasına itiraz edildi

 İddia Makamı tarafından Mahkeme’ye emare olarak sunulmak istenen olayla ilgili görüntülerinden oluşan DVD’ye Savunma Avukatı tarafından  “özel hayata müdahale” gerekçesi ile itiraz edildi; ancak İddia Makamı tarafından ilgili görüntülerin özel hayata dair olmadığı ve umumi bir yerde ve olayla bağlantılı olduğu iddiası ile beraber Mahkeme, söz konusu DVD’yi emare olarak kayda geçirdi.

 

Görüntülerde sadece kalabalık eylemciler vardı

Hidayet Duran tarafından sunulan DVD, emare olarak kaydedildikten sonra içerisinde yer alan 10 ile 30 saniye aralıklarında yaklaşık 30 civarında görüntü duruşma salonunda izlendi. Özellikle olayla bağlantısı olduğu iddia edilen KTHY binası önündeki görüntülerin bozuk, kayıt süresinin oldukça kısa oluşu ve kalabalık kitleyi gösteriyor olması dikkat çekti.

Olay anında olay yeri inceleme ve foto-parmak izi uzmanı olarak görev yapmakta olan ancak şu an Gümrük Dairesi’nde çalıştığını söyleyen diğer tanık Tanyel Yücel ise, kendisine verilen ve tab edilmesi istenilen görüntülerden oluşturduğu fotoğraf albümünü Mahkeme’ye emare olarak sundu.

 

Bir sonraki celse, 28 Mart tarihinde

İddia makamı tarafından Mahkeme’ye dinletilen iki tanığın şahadetinden sonra, hazırda başka tanığının olmaması nedeni ile Savcı tarafından erteleme talep edildi. Mahkeme de davayı, duruşmaya kalınan yerden devam edilmek üzere 28 Mart 2016 tarihine saat 14:00’a erteledi. İlgili günde, İddia Makamının diğer tanıklarından olan Osman Nalbantoğlu ve Muammer Cengiz adlı kişilere de tanık celpnamesi çıkarılmasına ayrıca emir verdi.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments