Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler KTHY “Kasti Hasar” Davası Devam Ediyor

KTHY “Kasti Hasar” Davası Devam Ediyor

Published on 29/03/2016 in Haberler

slider

KTHY binasının camına 108 TL’lik hasar verdiği iddiası ile KTHY mağduru Tarkan Atakan aleyhine açılan “Kasti Hasar” davasının duruşmasına 28.03.2016 tarihinde devam edildi.

İddia makamının tanıklarının dinlendiği davada bir tanık daha şahadet verdi. Saat 14:00′da başlayan duruşmada iddia makamı adına şahadet vermesi beklenen iki tanıktan biri yurtdışında olduğundan dolayı dinlenemezken, diğer tanık olan Osman Nalbantoğlu, mahkemede hazır bulunarak şahadet verdi.

Nalbantoğlu şahadetinde; 22 yıl KTHY şirketinde çalıştığını, şirketteki son görevinin insan kaynakları başkanlığı olduğunu ve yargılanmakta olan Tarkan Atakan ile 10 yıldır aynı yerde çalıştığını ve sık sık işyerinde karşılaştıklarını söyledi. Devamında ise, olay gününe değinerek Ulaştırma Bakanlığı’nın talimatıyla KTHY binasına iki arkadaşı ile birlikte gittiğini ve gitme amaçlarının ödenekli izne çıkarılacak ve de çalışmasına gerek duyulan personele şirketin mesaj hattından mesaj atmak olduğundan bahsetti. Mesajların ardından ise personelin bir anda şirket binasının önüne geldiklerini, bina içerisine girileceğini sanıp korktuklarını ve ikince kata çıkmaya çalışırken yüzünün anımsayamadığı yeşil tişörtlü birinin camlardan birini tekme atarak kırdığını gördüğünü söyledi. Bunun üzerine polisi aradıklarını ve kendilerini dışarı çıkarmalarını istediklerini beyan etti.

Şahadetini tamamladıktan sonra sözü alan savunma avukatı, Nalbantoğlu’nu istintaka tabi tuttu. Avukat tarafından tanığa sorulan “camlarla aranızda ne kadar mesafe vardı” sorusuna karşılık “10-15 metre vardı” şeklinde cevap veren Nalbantoğlu, kendisine yaklaşık 10 yıl birlikte çalıştığı ve sık sık gördüğü Tarkan Atakan’ı tanımama gibi bir ihtimalinin olup olmadığını sorduğunda ise tanık, “tanımama ihtimalim yok, ben zaten herhangi birinin yüzünü görmedim, görmeme de imkan yoktu çünkü çok kalabalıktılar. Sadece yeşil tişörtlü birini anımsıyorum.” şeklinde cevap verdi.

İddia makamının tanığının şahadetinin ardından ise, hazırda başka bir tanık bulunmadığından dolayı savcılık davanın duruşmasının bir başka güne ertelenmesini talep etti. Talep üzerine ise Mahkeme davayı, 4 Nisan 2016 tarihine saat 11:30′a erteleyerek polis tanığı Gökhan Yıldırım için tanık celbi çıkarılmasına emir verdi. İlgili günde savcılık tarafından iki ayrı tanık daha dinletilecek.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments