Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler Yüksek Mahkeme Tarafından Şahadetine İtibar Edilmeyen ve Şu an Hakkında Disiplin Soruşturması Olan “Barış Mahmut Sel” Tanıklık Etti..!

Yüksek Mahkeme Tarafından Şahadetine İtibar Edilmeyen ve Şu an Hakkında Disiplin Soruşturması Olan “Barış Mahmut Sel” Tanıklık Etti..!

Published on 08/04/2016 in Haberler

image_0

KTHY binasının camına 108 TL’lik hasar verdiği iddiası ile KTHY mağduru Tarkan Atakan aleyhine açılan “Kasti Hasar” davasının duruşmasına 07.04.2016 tarihinde devam edildi.

İddia makamı adına tanık olan polis müfetişi Barış Mahmut Sel, mahkemede hazır bulunarak şahadet verdi. Polis müfetişi Barış Mahmut Sel; 18 yıllık polis olduğunu, olayın gerçekleştiği tarihte poliste adli şube amiri olarak görev yaptığını, KTHY eylemlerinin bir çoğunda görevi başında olduğunu, sözü geçen cam kırılmasının yaşandığı gün eylemcilerin önce meclis önünde bulunduklarını daha sonra eylemcilerin KTHY Genel Müdürlük binasının önüne geldiklerini söyledi. Yaklaşık yirmi kişilik bir grubun binanın girişinde toplandığını, Sanık Tarkan Atakan’ı daha önceden tanımadığını hatta ismini dahi bilmediğini söyledikten sonra, Sanık Tarkan Atakan’ın olay günü yeşil tişört ile şort giydiğini ve başında beyaz şapka olduğunu söyledi. Sanığın binanın doğu yönündeki bir adet camı sağ ayağı ile kırdığını sol ayağı ile de vurmaya devam ettikten sonra kalabalıktan faydalanarak olay yerinden uzaklaştığını gördüğünü ve gördüğü kişinin Tarkan Atakan olduğundan emin olduğunu mahkemeye aktardı.

Şahadetini tamamladıktan sonra sözü alan savunma avukatı, Lefkoşa Polis Müdür Yardımcısı Barış Mahmut Sel’i istintaka tabi tuttu. Savunma Avukat tarafından tanığa sorulan “Şu an hakkınızda bir disiplin soruşturması var mı?” sorusuna karşılık Barış Mahmut Sel “Evet” şeklinde cevap verdi. Savunma avukatı, ”Sanığın camı kırdığını gördüğünüzü söylüyorsunuz, neden olay anında veya gün içerisinde sanığı tutuklamadınız?, birden fazla cama vurup kıran bir kişide yaralanma olasılığı yüksek olurdu ve bu sizin tahkikatınız için önemliydi” şeklindeki sorusuna karşılık tanık Barış Mahmut Sel, “Bunun kendisinin görevi olmadığını, tahkikat memurlarının görevi olduğunu söyledi.” Savunma Avukatı’nın tanık Barış Mahmut Sel’e “Olay anında sanığa ne kadar mesafede uzaktınız?” şeklindeki sorusuna karşılık tanık Barış Mahmut Sel, yirmi beş metre kadar bir uzaklıkta olduğunu söyledi.

İddia makamının tanığının şahadetinin ardından ise, hazırda başka bir tanık bulunmadığından dolayı Savcılık davanın duruşmasının bir başka güne ertelenmesini talep etti. Talep üzerine ise Mahkeme davayı, Sanık Tarkan Atakan’ın öğrenci oluşundan ve sınavları oluşundan dolayı 28 Nisan 2016 tarihine saat 14:00′e erteledi. İlgili günde savcılık tarafından üç polis tanık daha dinletilecek.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments