Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler “Hükümeti ve Pervin Gürler’i Eleştirdiği İçin Dava Açtınız”

“Hükümeti ve Pervin Gürler’i Eleştirdiği İçin Dava Açtınız”

Published on 03/06/2016 in Haberler

slider

KTHY binasının camını kırma ve 108TL’lik hasar verme gerekçesiyle, Tarkan Atakan aleyhine açılan davada sona yaklaşılırken, Savcılık 2 Haziran’da gerçekleşen duruşmada polis memuru Hüseyin Sebatlı’yı tanık olarak dinletti.

Meselenin ilk tahkikat memuru olarak görevlendirildiğini söyleyen Sebatlı, mahkemedeki şahadetini önündeki kağıttan okumaya çalışınca savunma avukatı Öncel Polili’nin itirazı üzerine mahkeme tarafından uyarıldı. Hüseyin Sebatlı, camların Tarkan Atakan tarafından kırıldığını, amiri pozisyonundaki Barış Mahmut Sel’den öğrendiğini ve bunun üzerine sadece iki polisin ifadesi ile sanığa dava tebliği yaptığını anlattı.“Olay yerinde başka polis olup olmadığıyla ilgili araştırma yapmadım, herhangi bir görüntü olup olmadığıyla ilgili araştırma yapma gereği duymadım” diyen polise sanık avukatı tarafından olay gününden görüntüler izletildi. Görüntülerde sanık Tarkan Atakan’ı teşhis edemeyen Sebatlı, camın kırılması anında çok yakında bulunan ve fotoğraf çeken sivil giyimli polislerin bulunduğunu kabul etti. Ancak olay görüntülerini bulmanın veya bu kişilerden ifade almanın gerekli olmadığını, Barış Mahmut Sel’in ifadesine inandığını ve yeterli olduğunu söyledi.

Savunma avukatı ise Polis Müfettişi Barış Mahmut Sel’in ifadesine Yüksek Mahkeme’nin inanmadığını da söyleyerek tahkikatın eksik yapıldığını ortaya koydu. Savunma avukatı, hükümeti ve Pervin Gürler’i eleştirdiği için Tarkan Atakan’a, uydurma ifadelerle dava açıldığını söyleyerek “Barış Mahmut Sel, dava açılacak dedi ve siz de açtınız” sözleriyle tanığı sorgulamasını bitirdi.

Hazırda başka tanık olmaması üzerine, savcılık son tanığını, şayet yurt dışında değilse getirebilmek için süre istedi ve duruşma 9 Haziran Perşembe günü saat 14.30’a ertelendi.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments