Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Home Haberler Bu Hafta Yargılanıyoruz..!

Bu Hafta Yargılanıyoruz..!

Published on 14/10/2012 in Haberler

 

Sadece bu hafta içerisinde, 6 siyasi davada toplam 16 eylemci yargılanıyor.

17 Ekim çarşamba günü Lefkoşa Mahkemesi’nde, 19 Temmuz 2011 tarihinde KTHY önünde Tayyip Erdoğan’ın adaya gelişini ve Ankara’dan dayatılan politikaları protesto ederken gözaltına alınan 6 eylemci hakkında açılan dava görüşülmeye devam edecek. Sanık eylemciler Bülent Kurt, Mustafa Keleşzade, Şevki Yoldaş, Salih Batak, Ahmet Cenkler ve Nevzat Hami “polisi görevinden men” ve “polisi darp” iddiasıyla itham edilecekler.

Ayrıca, bu hafta Mağusa Kaza Mahkemesi’nde aralarında Daü-Sen ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası üye ve yöneticilerinin bulunduğu 9 kişinin 21 Haziran 2011′deki DAK eylemi sonrasında açılan ceza davalarında yargılanmalarına devam edilecek. 15 Ekim Pazartesi Tahir Gökçebel’e “polisi görevinden men” suçlamasıyla açılan dava görüşülecek.18 Ekim Perşembe ise, Ercan Hoşkara, Ulaş Gökçe, Hasan Ulaş Altıok, Hüseyin Özkaramanlı, Hamit Caner, Hüseyin Demir, Fikret Civisilli, Cemil Sarıçizmeli ve Barış Eseller aleyhine “polisi görevden men”, “polisi darp”, “mülke tecavüz”, “kasti hasar” gibi çeşitli suçlardan getirilen davalar görüşülecek.

 

Yargılanan sadece bu 16 eylemci değil, biz hepimiziz. 15 ve 18 Ekim’de Mağusa Kaza Mahkemesinde, 17 Ekim’de Lefkoşa Mahkemesinde saat 09:00′da başlayacak davalarda orada olalım, yargılananlarla dayanışalım!

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments